Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 

Show WWE RAW je profesionální televizní wrestlingový program, který produkuje World Wrestling Entertainment (WWE). RAW je v současné době vysílaný v pondělní noci. Show Raw je momentálně nejúspěšnější show WWE.. RAW je aktuálně vysílaná na těchto TV stanicích.

TV Stanice:

USA Network (and on tape delay Wednesdays on mun2, and Sundays on Telemundo (in Spanish) in the United States, and in the United Kingdom and Republic of Ireland on Sky Sports 3. It also currently broadcasts on tape delay in Canada on The Score and Global Quebec, in Australia on FOX8, in Portugal on SIC Radical,in Italy on Sky Italia in Finland on MTV3 MAX in Malaysia on Astro Super Sport, in New Zealand on The Box, in Greece on Supersport 3, in India and Pakistan on Ten Sports, in the Philippines on Jack TV and ABC, in Chile on Chilevisión, in Mexico on 52MX, in Bulgaria on GTV, in Panama on RPC Canal 4, in Peru on ATV, in Saudi Arabia and Middle east on ART SPORT, in Romania on TV Sport, in Serbia on FOX Televizija, in South Korea on XTM, in Spain on Cuatro, in France on NT1 and RTL9, in Brazil on SBT, in Argentina on Canal 9 (Argentina) and on AFN Xtra. Raw is also currently being aired on Etv in South Africa. It airs on Canal VTV in El Salvador and on Premiere in Germany and in Honduras on Canal 5.

Historie RAWU:

Show se začala vysílat 11.1.1993 na USA Network pod názvem WWF Monday Night RAW. Nebyla to ale show jakou vidíváme dnes, konala se v omnoho menších prostorech pro méně diváků a trvala jednu hodinu. Poprvé se Raw konal ve velkých prostorech v roce 1994. Tehdy pro WWF (WWE) byla show RAW velkou finanční zátěží. Na jeden týden se show konala naživo a na další týden se natáčela. V roce 1997 se show přejmenovala na show WWF RAW is WAR. Show sice neměla špatné výsledky ve sledovanosti, ale neporážela ve sledovanosti WCW. V těchto časech se nejvíce začalo dařit wrestlerům jako The Rock , Stone Cold či Mankind. To co možná nikdo nečekal, byl neuvěřitelný ohlas u diváků, když začal feud mezi V.McMahonom a Stoneom Coldem. Diváci byli do tohoto sporu přímo ponoření a právě to pomohlo k vyšší sledovanosti. Dokonce se RAWU podařilo porazit co se sledovanosti týče WCW. WCW tomu pomohla nechtíc i sama, protože v WCW chyběly kvalitní feudy. Show se přestala nazývat RAW is WAR v roce 2000, což měl na svědomí nový televizní kontrakt. Sledovanost show RAW začala týdnem co týdnem růst. Potom, co se rostery rozdělily a každá show, jak SD a ECW šla vlastní cestou ,show RAW dokazovala, že je nejsilnější show ve WWE. Tomu odpovídá samozdřejmě i její roster. V současné době má RAW v rosteru najvíc hhvězd jakými jsou například John Cena , Randy Orton, Batista, Rey Mysterio a ďalších......Show se už dočkala i několika speciálních 3-hodinových vydání a téměř všechny hlavní události se konají právě v RAWU (Draft, Slammy Awards,..) . Jen těžko můžeme říct jaká je budoucnost jednotlivých show, ale jedno je jisté, show RAW bude kralovat všem show ve WWE ješte velmi dlouho.

Logá RAW:

Obrazek Obrazek

(1993-1997)

(1997-2001)

Obrazek Obrazek

(2001-2002)

(2002-2006)

Obrazek  

Současné logo RAWU