Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

WWE Friday Night SmackDown je profesionální televizní wrestlingový program, který vytváří WWE. V současnosti se SmackDown natáčí v úterý, ve velmi vyjímečných případech v pondělí před show RAW a vysílaný je v pátek. Od toho je i odvozen název - Friday Night. Momentálně Friday Night SmackDown vysílají tyto televizní stanice.

TV Stanice:

In the United States on The CW, in Canada on The Score Network and on E! Montreal, in Turkey on S'nek, in Bangladesh, India and Pakistan on Ten Sports, in Germany on DSF, in the UK and Republic of Ireland on Sky Sports 3, Italy on SK Italia, in Finland on Urheilukanava, in Portugal on TVI, in the Dominican Republic on Antena Latina Channel 7, in Puerto Rico on WAPA and on The CW, in Ecuador on Teleamazonas, in Chile on Chilevisión, in Malaysia on TV3, in Mexico on 52MX, in Australia on FOX8 in New Zealand on The BOX,in Bulgaria on GTV, in the Philippines on Jack TV and ABC, in Peru on ATV, in Spain on Cuatro, in Romania on TV Sport, in Serbia on FOX Televizia, in Saudi Arabia and Middle East on Showtime Arabia and ShowSports 4, in France on NT1, in Japan on J Sports, on e.tv in South Africa, on AFN Xtra, on the Super Channel (Channel 10) in Fiji Islands, on VTV in El Salvador, on Canal 9 in Argentina, on Canal 4 RP in Panama and on SBT in Brazil.

Historie SmackDownu:

Show SmackDown oficiálně debutovala v TV 26.srpna 1999 a to v televizní stanici UPN. Show byla natáčena v úterý a vysílána ve čtvrtek, tedy ve stejný čas jako WCW Thunder. Sledovanost SmackDownu neuvěřitelně narůstala a tak show WCW Thunder byla přesunuta. SmackDown byl opravdu velmi populární a fanoušci WWE tuto show také nazývali "Blue Show". Show byla i velmi nezvyklá kvůli svému oválnému TitanTronu. SmackDownu také pomohlo to, že ji propagovala tehdy jedna z největších wrestlingových hvězd The Rock. The Rock používal frázi "Laying the smackdown" a od toho potom vznikl název show SmackDown. WWE se rozhodla show RAW a SmackDown oddělit a tak vytvořit dvě show s vlastním rosterem, feudy a tituly. Show SmackDown sice byla ve svých začátcích velmi silná, ale každým rokem se WWE víc soustředila na show RAW, která mělá čím dál lepší čísla sledovanosti. V současnosti se dá mluvit o tom , že SmackDown je druhou show ve společnosti. Na prvním mieste je RAW no a na třetím je ECW. V roce 2007, přesněji 20.dubna show SmackDown oslavila už 400 natočených epizod. WWE s CW neprodloužila smlouvu o vysílání SmackDownu , a poslední díl SmackDownu na této televizní stanici byl odvysilaný 12.9.2008. Od 3.10.2008 se Show SmackDown vysílá na stanici MyNetworkTV a pyšní se parádními čísly ve sledovanosti.

SmackDown Loga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(1999-2001)

(2001-2008)

(2005-2008)

Obrazek    
Současné logo SmackDownu